środa, 30 września 2020. Imieniny Geraldy, Honoriusza, Wery WM.pl GazetaOlsztyńska.pl DziennikElbląski.pl Familie.pl

Bun-Zoll ma nosa do narkotyków

2013-05-29 13:53:34 (ost. akt: 2013-05-29 14:03:42)
Bun-Zoll ma nosa do narkotyków

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Celnicy w Grzechotkach mają psa na medal. Labrador Bun-Zoll, którego przewodnikiem jest Bogumił Lech, zajął drugie miejsce na indywidualnych mistrzostwach Polski psów do wykrywania środków odurzających i wyrobów tytoniowych.

Mistrzostwa odbyły się w ośrodku szkoleniowym psów służbowych Służby Celnej w Kamionie. Rywalizację przeprowadzono w trzech kategoriach: posłuszeństwo, wykrywanie wyrobów tytoniowych oraz wykrywanie środków odurzających.

W tej trzeciej grupie wystartował Bogumił Lech z referatu grupy mobilnej w Grzechotkach. Prowadzony przez niego pies Bun-Zoll spisał się rewelacyjnie. Po podliczeniu wyników okazało się, że wyprzedził go jedynie Koks, pies z Izby Celnej w Katowicach. Reprezentanci Izby Celnej w Olsztynie zdobyli więc srebrne medale mistrzostw Polski.

Bun-Zoll jest synem Tigry, która służyła w Służbie Celnej i w swojej karierze również stała na podium mistrzostw Polski. — Cieszymy się z godnego następcy — komentował sukces przewodnika i jego psa Jarosław Martyniuk, kierownik grupy mobilnej z Grzechotek.

am

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB