środa, 30 września 2020. Imieniny Geraldy, Honoriusza, Wery WM.pl GazetaOlsztyńska.pl DziennikElbląski.pl Familie.pl

Urodziny akcji "Bieg na sześć łap"

2014-02-26 10:06:05 (ost. akt: 2014-02-26 10:20:15)
Urodziny akcji Bieg na sześć łap

Autor zdjęcia: mat. schroniska

Pies najwierniejszym przyjacielem biegacza? Przekonują się o tym mieszkańcy Olsztyna, którzy od roku mogą trenować z czworonogami z tamtejszego schroniska. - Łączymy przyjemne z pożytecznym. Biegacze mają towarzystwo, a pieski okazję do tego, żeby wyjść z boksu i trochę poszaleć – mówi Monika Dąbrowska, pomysłodawczyni akcji.

Co daje akcja? Korzyści zarówno dla biegacza, jak i zwierzaka. To okazja dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na psa w swoim domu, do tego, żeby z czworonogami poprzebywać, a psy mają frajdę, że choć na chwile udaje im się wydostać z boksu. Pracownicy schroniska wytypowali 44 psy. - Wybraliśmy te najmłodsze, najgrzeczniejsze, a jednocześnie te które mają największą potrzebę ruchu – mówi Anna Barańska, dyrektor schroniska.

Wszystkie są łagodne, przyjazne i nie sprawiają żadnego problemu. Nikt więc nie powinien się obawiać, że czworonożni przyjaciele podczas przebieżki narobią kłopotów. Zasada jest prosta, przychodzimy do schroniska, wybieramy sobie kompana i idziemy biegać/spacerować. Oczywiście podczas treningu pies ma założone specjalne szelki.

- To dla wygody zwierzaka. Nie można też go puszczać zupełnie wolno, bo przecież nikt nie chciałby, żeby piesek uciekł – tłumaczy Monika Dąbrowska. Schronisko zlokalizowane jest w lesie, tak więc pięknych tras do aktywności fizycznej nie brakuje. Każdy biegacz, który nie zna okolicy otrzymuje mapkę. Także trasy w lesie są oznakowane, więc do schroniska łatwo trafić. Na wszelki wypadek na mapce zapisany jest numer telefonu do osoby, która danego dnia jest „na posterunku” w schronisku.

Akcja przyjęła się na terenie Olsztyna i coraz więcej osób zgłasza się po czworonożnych pupili.

- Nie zamierzamy w ogóle kończyć z Biegiem na sześć łap, wręcz przeciwnie. To bardzo pożyteczna akcja, bo takie wybiegane psy są szczęśliwsze, grzeczniejsze, nie pożytkują swojej energii na zaczepki z innymi psami. No i mam nadzieję, że może dzięki temu wspólnemu bieganiu, niektóre pieski znajdą nowe domy – przyznaje Anna Barańska.

Zapraszamy! Schronisko dla zwierząt, ul. Turystyczna 2, Olsztyn, www.schronisko.olsztyn.pl

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ewa #1335490 | unknown, 213.199.*.* 26 lut 2014 12:29

    brawo brawo oby jak najwięcej takich akcji i chętnych ludzi do biegania z tymi tak skrzywdzonymi przez ludzi psiakami

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Urodziny akcji "Bieg na sześć łap" #1335474 | 46.205.*.* 26 lut 2014 12:00

    zorganizujcie akcję sprzątania psiego łajna którego pokłady zalegają w Olsztynie, skoro tak psy kochacie!

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)