Niedziela, 23 września 2018. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli WM.pl GazetaOlsztyńska.pl DziennikElbląski.pl Familie.pl

Śmiertelnie chory nie zdążył znaleźć opiekuna dla ukochanego psa. Rex wciąż szuka domu

2017-02-28 17:04:47 (ost. akt: 2017-02-28 15:46:32)
Śmiertelnie chory nie zdążył znaleźć opiekuna dla ukochanego psa. Rex wciąż szuka domu

Rex podczas spotkania ze swoim opiekunem w hospicjum

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

O Rexa pytało wiele osób, ale pies wciąż nie znalazł domu. Jego opiekun, pan Alfons, który przebywa w hospicjum ma nadzieję, że ta sytuacja wkrótce się zmieni. Obecnie Rex wciąż przebywa w schronisku w Tomarynach i czuje się coraz lepiej. Widać, że odzyskuje już chęć życia. Nie zmienia to jednak faktu, że potrzebuje domu.

Zobacz także: Śmiertelnie chory nie zdążył znaleźć opiekuna dla ukochanego psa. Rex został bez domu i chęci do życia Śmiertelnie chory nie zdążył znaleźć opiekuna dla ukochanego psa. Rex został bez domu i chęci do życia Kiedy opiekun Rexa dowiedział się, że jest śmiertelnie chory, miał niewiele czasu, żeby znaleźć dom dla ukochanego psa. Nie zdążył. Trafił...
Wolontariusze ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach, gdzie obecnie przebywa Rex, nie zapomnieli o dawnym opiekunie psa- panu Alfonsie. Odwiedzają go w hospicjum, przywożąc ze sobą zdjęcia, filmy i opowieści o postępach Rexa. A tych na szczęście jest sporo. Widać, że pies powoli odzyskuje chęć do życia. Jeszcze do niedawna nie było wiadomo, czy 12-letni pies wytrzyma rozstanie ze swoim ukochanym opiekunem.

Przypomnijmy. Kilka tygodni temu u pana Alfonsa zdiagnozowaniu nowotwór złośliwy bez szansy na leczenie. Zanim właściciel trafił do hospicjum, intensywnie szukał nowego domu dla swojego ukochanego przyjaciela, ale nikt nie chciał starego psa. W ten sposób Rex znalazł się w schronisku w Tomarynach. Było jednak widać, że bardzo tęskni za panem Alfonsem. Dlatego też pracownicy i wolontariusze schroniska zorganizowali wzruszające spotkanie Rexa z jego opiekunem.

Jak wynika z najnowszej relacji ze schroniska, Rex ma się coraz lepiej.
— Rex robi naprawdę duże postępy. To już nie jest tylko cień nadziei na to, że będzie lepiej — podkreśla Sylwia Pacewicz ze schroniska w Tomarynach. Jednocześnie potwierdza, że zapytań o psa było sporo. — Zazwyczaj jednak po zastanowieniu kończyło się tylko na telefonie — dodaje.Zainteresowanych adopcją psa prosimy o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach. Przypominamy opis Rexa:

"Rex ma 12 lat (mimo wieku jest żywiołowym psiakiem). Jest średniej wielkości niewykastrowanym kundelkiem o łagodnym usposobieniu. Rex nigdy nie miał kontaktu z dziećmi. Co do jedzenia, nie jest wybredny, nieustannie mi towarzyszy, jest radosny. Nie umie chodzić na smyczy. Nie posiada aktualnego szczepienia. Pies mieszkał ze mną w domu.
Serce mi się kraje na myśl, że muszę go oddać, ale nie mam innego wyjścia. Mam nadzieję, że z Państwa pomocą i mimo średniego wieku Rex znajdzie dom, w którym będzie czuć się bardzo dobrze i szybko zaaklimatyzuje się w nowym otoczeniu".

Komentarze (13) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. moni #2195515 | 88.156.*.* 5 mar 2017 16:39

  Nie wiem jak ktoś mógł pozwolić na taki tytuł. Przecież właściciel żyje... Dno.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Nie nabierajcie się na ckliwe #2192034 | 217.99.*.* 28 lut 2017 23:16

  tytuły i artykuły oszustów ze schroniska w Tomarynach. To brednie

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. duszajka #2191998 | 83.28.*.* 28 lut 2017 22:12

   Szanowny Panie Alfonsie, serdecznie życzę Panu jak najlepszego samopoczucia i zdrowia i żeby Pana wierny Reksio znalazł takiego kochającego opiekuna jak Pan.

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Wy, dziennikaeze, sami jesteście chorzy! #2191790 | 81.190.*.* 28 lut 2017 17:25

   "Śmiertelnie chory nie zdążył znaleźć opiekuna". Napisaliście, jakby Pan Alfons już nie żył! Hieny! Tak nie można! Takie dziennikarstwo jest dalekie od profesjonalizmu! Nie macie za grosz wstydu i sumienia!

   Ocena komentarza: warty uwagi (46) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. ludźmi sie zajmijcie, #2191778 | 188.146.*.* 28 lut 2017 17:16

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. a nie psami !!