Czwartek, 30 listopada 2023. Imieniny Andrzeja, Maury, Ondraszka WM.pl GazetaOlsztyńska.pl DziennikElbląski.pl Familie.pl

Dzień kota na olsztyńskiej starówce. FOTORELACJA

2014-02-16 14:36:10 (ost. akt: 2014-02-18 11:42:22)
Dzień kota na olsztyńskiej starówce. FOTORELACJA

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Wejście na olsztyńską starówkę przypominało wejście w inny wymiar. Miłośnicy kotów stali pod sceną, a wolontariusze chodzili pomiędzy ludźmi, rozdając kłębki wełny, którymi tak uwielbiają bawić się ich zwierzęta. Każdy dostał też kocie uszka, opaskę na głowę.

— Pomagam w tej akcji, bo jest to świetna sprawa — mówił wolontariusz Krzysztof Korowaj, miał na sobie obowiązkowe kocie uszka i białą koszulkę z kocią łapką. — Wspieramy koty wolno żyjące, na które ludzie patrzą jak na intruzów, a dzięki nim w blokach nie ma szczurów.

— Zdecydowaliśmy się taką akcję, ponieważ nigdy wcześniej czegoś takiego w Olsztynie nie było — twierdziła Elżbieta Krywko, prezes Stowarzyszenia Miłośników i Hodowców Kotów C4C oraz inicjatorka akcji „Wielka psota na dzień kota”. — Pierwszy raz przeprowadzono ją w Warszawie w 2011 r. Myślę, że jest to świetny pomysł, aby kociarze zostali zauważeni. A to jest ogromna liczba, według szacunków co trzeci dom ma kota — podsumowała.

Źródło: Gazeta Olsztyńska