Piątek, 19 kwietnia 2024. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa WM.pl GazetaOlsztyńska.pl DziennikElbląski.pl Familie.pl

Festiwal kocich wdzięków za nami

2015-03-01 09:47:41 (ost. akt: 2015-03-01 18:50:33)
Festiwal kocich wdzięków za nami

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Można było podziwiać kocie wdzięki, poradzić się weterynarza albo wziąć udział w loterii. Dwa koty poznały swoich nowych właścicieli. W sobotę w fali Centrum Sportowo-Biznesowego odbyła się II Elbląska Rewia Kotów ze Schroniska.

Sobotnią drugą Elbląską Rewię Kotów do Adopcji odwiedziło ponad czterysta osób. Mogli oni podziwiać wdzięki dwudziestu wspaniałych kotów, dwa z nich już znalazły dom. Rewii towarzyszyła wystawa zdjęć kotów, zarówno tych które jeszcze przebywają w schronisku, jak i tych, które znalazły nowych właścicieli. 
Odbyła się również loteria fantowa dla dzieci. Chętni mogli zasięgnąć porad weterynarzy i pracowników schroniska. 


— Obecnie w schronisku przebywa 65 kotów, czyli jeszcze nie tak dużo, jak się zdarzało wcześniej. Przez ostatni rok adoptowano 305 kociaków, to bardzo dobry wynik. Liczymy na to, że i te, które są u nas obecnie znajdą dom. Pamiętajmy jednak, żeby decyzji o przygarnięciu zwierzaka nie podejmować pochopnie — mówi Agnieszka Wierzbicka, dyrektorka Schroniska dla Bezdomnych zwierząt w Elblągu.Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Koska #1678897 | 83.9.*.* 2 mar 2015 09:07

    Na czterystu odwiedzających tylko dwa koty dostały nowy dom, bardzo mało. Gdyby to były psy znalazłyby dom u więcej osób. Szkoda że koty sa tak mało popularne i doceniane, to spokojne piękne zwierzęta.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz