Piątek, 3 lutego 2023. Imieniny Błażeja, Joanny, Telimeny WM.pl GazetaOlsztyńska.pl DziennikElbląski.pl Familie.pl

Łyżeczki, skarpety, stringi... czyli co kryją żołądki czworonożnych pupili

2015-06-22 12:46:57 (ost. akt: 2015-06-22 12:49:40)
Łyżeczki, skarpety, stringi... czyli co kryją żołądki czworonożnych pupili

Autor zdjęcia: TVN24/x-news

Kot, który chciał być krawcem, psi amatorzy zabaw skarpetami i damską bielizną – to tylko wybrani pacjenci specjalistów weterynarzy na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, zajmujących się żołądkami czworonogów.

– Zajmujemy się wziernikowaniem przewodu pokarmowego, układu oddechowego i moczowego u psów i kotów. Po prostu wykonujemy u nich gastroskopię – mówi dr Marcin Jankowski z Katedry Chorób Wewnętrznych z Kliniką Koni, Psów i Kotów na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Na liście zwierzęcego menu jest m.in. łyżeczka, wykałaczka, czy części maszynki do mielenia mięsa. W pracowni weterynarzy z wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego stoi przeszklona gablotka z "trofeami" z odzysku.

Ustawione równo na szklanych półkach pojemniczki mają przestrzegać przed tym, co może znaleźć się m.in. w zwierzęcych żołądkach. Zdecydowana większość pacjentów lekarzy z wydziału medycyny weterynaryjnej to psy i koty. Chociaż na badania trafiały do nich także bardziej egzotyczne okazy np. świnki morskie czy legwan.


Źródło: TVN24/x-news

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB