Czwartek, 16 września 2021. Imieniny Jagienki, Kamili, Korneliusza WM.pl GazetaOlsztyńska.pl DziennikElbląski.pl Familie.pl

Zoo straciło już czwartego wielbłąda

2015-08-26 19:28:17 (ost. akt: 2015-08-26 17:50:51)
Zoo straciło już czwartego wielbłąda

Autor zdjęcia: TVN24/x-news

Zoo we Wrześni pożegnało samicę Balbinę - zatruła się czymś, co znalazła na swoim wybiegu. To czwarty wielbłąd, który zdechł w tej samej zagrodzie od 2009 roku. Innemu kawałek szkła rozciął żołądek. Powodem chorób i nagłych zgonów jest zaśmiecanie terenu zwierząt przez ludzi.

Mało prawdopodobne jest, że ktoś celowo zatruwa wielbłądy z wrzesińskiego mini-zoo. Zagroda jest ogólnodostępna, więc z dotarciem do zwierzaków nie ma najmniejszego problemu. Działacze stowarzyszeń na rzecz zwierząt nie mają wątpliwości - zagroda o powierzchni kilkuset metrów nie jest dobrym domem dla parzystokopytnych.

- Jeśli miałyby tu zostać, powinny być poczynione wielkie zabezpieczenia. Na pewno woliera, która izoluje je od środowiska zewnętrznego, na pewno kamery. Ale to nie ustrzeże przecież przed hałasami - twierdzi Renata Sądej-Frankiewicz, prezes Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Gnieźnie. W zoo pozostał już tylko jeden wielbłąd - samiec.


Źródło: TVN24/x-news

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB