środa, 19 czerwca 2024. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii WM.pl GazetaOlsztyńska.pl DziennikElbląski.pl Familie.pl

Surowica z kociej krwi potrzebna w Olsztynie. Twój kot może pomóc!

2016-11-29 10:48:18 (ost. akt: 2016-11-29 14:35:31)

W Olsztynie skończyły się zapasy surowicy z kociej krwi. Bez niej niemożliwe jest ratowanie życia małych, chorych kotów. Jeśli masz dorosłego i zdrowego kota, może on zostać dawcą krwi.

Surowica wytwarzana jest z krwi dorosłych, zdrowych kotów. Jest lekarstwem dla kociąt w wieku od 6 do 16 tygodni w walce ze śmiertelną chorobą — tyfusem kocim. Bez niej koty nie mają szans na przeżycie. Obecnie zapasy surowicy kociej krwi w Olsztynie skończyły się, dlatego w przychodni weterynaryjnej na ul. Piotrowicza 10F trwa akcja honorowego oddawania krwi przez koty.

Warunki, jakie musi spełnić każdy kot, aby mógł zostać honorowym dawcą to odpowiedni wiek (powyżej 1 roku) oraz waga (powyżej 3 kg). Oprócz tego kot musi być zdrowy i regularnie szczepiony (przynajmniej dwa razy).

Właściciele kotów, którzy zdecydują się pomóc mogą się zgłaszać ze swoimi zwierzakami dzisiaj do przychodni Nativet w Olsztynie. Jeżeli chcesz pomóc a nie masz pewności, czy Twój kot może być dawcą - zadzwoń do przychodni na nr 89 672 53 54.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB