Sobota, 13 sierpnia 2022. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy WM.pl GazetaOlsztyńska.pl DziennikElbląski.pl Familie.pl

Śmiertelnie chory nie zdążył znaleźć opiekuna dla ukochanego psa. Rex wciąż szuka domu

2017-02-28 17:04:47 (ost. akt: 2017-02-28 15:46:32)
Śmiertelnie chory nie zdążył znaleźć opiekuna dla ukochanego psa. Rex wciąż szuka domu

Rex podczas spotkania ze swoim opiekunem w hospicjum

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

O Rexa pytało wiele osób, ale pies wciąż nie znalazł domu. Jego opiekun, pan Alfons, który przebywa w hospicjum ma nadzieję, że ta sytuacja wkrótce się zmieni. Obecnie Rex wciąż przebywa w schronisku w Tomarynach i czuje się coraz lepiej. Widać, że odzyskuje już chęć życia. Nie zmienia to jednak faktu, że potrzebuje domu.

Zobacz także: Śmiertelnie chory nie zdążył znaleźć opiekuna dla ukochanego psa. Rex został bez domu i chęci do życia Śmiertelnie chory nie zdążył znaleźć opiekuna dla ukochanego psa. Rex został bez domu i chęci do życia Kiedy opiekun Rexa dowiedział się, że jest śmiertelnie chory, miał niewiele czasu, żeby znaleźć dom dla ukochanego psa. Nie zdążył. Trafił do hospicjum,...
Wolontariusze ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach, gdzie obecnie przebywa Rex, nie zapomnieli o dawnym opiekunie psa- panu Alfonsie. Odwiedzają go w hospicjum, przywożąc ze sobą zdjęcia, filmy i opowieści o postępach Rexa. A tych na szczęście jest sporo. Widać, że pies powoli odzyskuje chęć do życia. Jeszcze do niedawna nie było wiadomo, czy 12-letni pies wytrzyma rozstanie ze swoim ukochanym opiekunem.

Przypomnijmy. Kilka tygodni temu u pana Alfonsa zdiagnozowaniu nowotwór złośliwy bez szansy na leczenie. Zanim właściciel trafił do hospicjum, intensywnie szukał nowego domu dla swojego ukochanego przyjaciela, ale nikt nie chciał starego psa. W ten sposób Rex znalazł się w schronisku w Tomarynach. Było jednak widać, że bardzo tęskni za panem Alfonsem. Dlatego też pracownicy i wolontariusze schroniska zorganizowali wzruszające spotkanie Rexa z jego opiekunem.

Jak wynika z najnowszej relacji ze schroniska, Rex ma się coraz lepiej.
— Rex robi naprawdę duże postępy. To już nie jest tylko cień nadziei na to, że będzie lepiej — podkreśla Sylwia Pacewicz ze schroniska w Tomarynach. Jednocześnie potwierdza, że zapytań o psa było sporo. — Zazwyczaj jednak po zastanowieniu kończyło się tylko na telefonie — dodaje.Zainteresowanych adopcją psa prosimy o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach. Przypominamy opis Rexa:

"Rex ma 12 lat (mimo wieku jest żywiołowym psiakiem). Jest średniej wielkości niewykastrowanym kundelkiem o łagodnym usposobieniu. Rex nigdy nie miał kontaktu z dziećmi. Co do jedzenia, nie jest wybredny, nieustannie mi towarzyszy, jest radosny. Nie umie chodzić na smyczy. Nie posiada aktualnego szczepienia. Pies mieszkał ze mną w domu.
Serce mi się kraje na myśl, że muszę go oddać, ale nie mam innego wyjścia. Mam nadzieję, że z Państwa pomocą i mimo średniego wieku Rex znajdzie dom, w którym będzie czuć się bardzo dobrze i szybko zaaklimatyzuje się w nowym otoczeniu".

Komentarze (13) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. moni #2195515 | 88.156.*.* 5 mar 2017 16:39

  Nie wiem jak ktoś mógł pozwolić na taki tytuł. Przecież właściciel żyje... Dno.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Nie nabierajcie się na ckliwe #2192034 | 217.99.*.* 28 lut 2017 23:16

  tytuły i artykuły oszustów ze schroniska w Tomarynach. To brednie

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. duszajka #2191998 | 83.28.*.* 28 lut 2017 22:12

   Szanowny Panie Alfonsie, serdecznie życzę Panu jak najlepszego samopoczucia i zdrowia i żeby Pana wierny Reksio znalazł takiego kochającego opiekuna jak Pan.

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Wy, dziennikaeze, sami jesteście chorzy! #2191790 | 81.190.*.* 28 lut 2017 17:25

   "Śmiertelnie chory nie zdążył znaleźć opiekuna". Napisaliście, jakby Pan Alfons już nie żył! Hieny! Tak nie można! Takie dziennikarstwo jest dalekie od profesjonalizmu! Nie macie za grosz wstydu i sumienia!

   Ocena komentarza: warty uwagi (46) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. ludźmi sie zajmijcie, #2191778 | 188.146.*.* 28 lut 2017 17:16

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. a nie psami !!